POPIS

OBJEKT

Architektonicky zajímavý moderní obytný dům s funkcionalistickými prvky bude vybudován v rezidenční městské čtvrti Břevnov na místě proluky v původní zástavbě.

Po dokončení se objekt stane svébytnou součástí této historické části Prahy v sousedství Prazškého Hradu, která se rozléhá od samotného Břevnovského kláštera až po Brusnici a jež sousedí s městskou čtvrtí Strahov a Střešovice.

Území se profiluje jako velmi atraktivní obytná zóna plná zeleně s vynikající infrastrukturou a praktickým napojením jak na městskou hromadnou, tak i individuální dopravu.

V bezprostředním dosahu je chráněný přírodní park Malovanka, v docházkové vzdálenosti pak rekreační zóna Ladronka, obora Hvězda a Petřín. V okolí naleznete jak předškolní dětská zařízení, základní školy, gymnázium, sportoviště, tak i zdravotní zařízení a další občanskou vybavenost jako obchody, pošty, banky, lékárny, restaurace atd. (více v sekci „Lokalita“).

Původní převážně „prvorepubliková“ zástavba se vyznačuje kvalitní architekturou, která byla v posledních letech ve velkém měřítku revitalizována. Na ní navazují rozsáhlé městské investice do nových kamenných dlažeb chodníků a vozovek.

JEDNOTKY

Vlastní jednotky (2+kk až 4+kk) jsou dispozičně navrženy s důrazem na maximální využití užitného prostoru tak, aby mohly uspokojit i náročné individuelní požadavky zájemců o kvalitní bydlení ve vysokém uživatelském standardu.

V domě je celkem 32 jednotek, jejíchž součástí je vždy i komfortní sklepní prostor. Parkování automobilů je řešeno zakladačovými stáními s horizontálním nájezdem v podzemním podlaží objektu.

Každá jednotka má svůj balkón, lodžii, terasu, nebo venkovní zahrádku. Zejména vyšší podlaží poskytují zajímavé výhledy jak do přilehlého bohatě zalesněného parku, tak i na panorama okolí. Majitelé jednotek budou moci používat i společnou privátní zahradu.

Dům je vyprojektován jako nezávislá budova s vlastní kotelnou a veškerými přípojkami. Hlavní vchod pro pěší je na jižní straně domu z ulice Nad Závěrkou. Komunikačním jádrem domu je prostorné a přirozeně osvětlené schodiště s výtahem. Povrchy a vybavení jednotek i společné prostory jsou navrženy architektem s ohledem na docílení kvalitních detailů při použití materiálů a výrobků od renomovaných výrobců (více v sekci „Standard Vybavení“).